App Store drejt rekordit

f.1101135708190_mDyqani online veçmë rekord për tregti me aplikacione për telefona celularë po i afrohet shifrës prej 100.000 aplikacioneve në ofertë.

Dyqani online i aplikacioneve të Apple i emëruar App Store po i afrohet një rekordi të ri, së paku nëse mund t’i besohet të dhënave nga faqja App Shopper, App Store së shpejti do të mund të kalonte shifrën prej 100.000 aplikacioneve në dispozicion – derisa më tani janë miratuar 102.631, mirëpo përdoruesit mund të shkarkojnë diç më shumë se 93.000.

Nga numri i përgjithshëm i aplikacioneve të ofruara 20.000 prej tyre janë pa pagesë, derisa sipas statistikave të faqes Yappler për blerjen e të gjitha aplikacioneve të cilat nuk janë pa pagesë duhet të ndahen 235 mijë dollarë (me çmim mesatar prej 3.25 dollarësh pa lojëra pa pagesë).

Njoftimi zyrtar nga Apple pritet këto ditë, kur App Store përfundimisht dhe zyrtarisht të arrij ofertën prej 100.000 aplikacioneve.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: