Honda Accord Type S

honda-infromacioneSalloni i automjeteve i kompanisë Honda në Gjenevë do të shfrytëzohet për paraqitjen e gjeneratës së re të Hondas, Accord Type S.Ngjashëm me versionin standard të Accordit, edhe tipi S do të shfrytëzojë motor dizel i-DTEC me 2.2 litra dhe me mbushje direkte, mirëpo i rregulluar që të zhvillojë më shumë fuqi nën ndikimit momentin më të madh rrotullues.

Falë turbombushësve dhe kokave të reja të cilindrave, si edhe intercooler-it më të madh, motori zhvillon 180 KF dhe 380 Nm të momentin rrotullues (që do të thotë 30 KF dhe 30 Nm më tepër se versioni standard).

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: